• Novinky

     • 14.ročník VSD tímovej súťaže
      • 14.ročník VSD tímovej súťaže

      • Napriek aktuálnej situácii sme sa rozhodli opäť  vyhlásiť 14.ročník VSD tímovej súťaže, určenej pre žiakov 3. a 4. ročníkov na našich partnerských stredných školách.

       Téma: RIADENIE SPOTREBY DOMÁCNOSTI VRÁTANE NABÍJANIA ELEKTROMOBILOV

       Doteraz bolo zvykom, že vyhlásiť súťaž sme prišli priamo ku vám na školu. Keďže to aktuálne nie je možné, tentokrát vyhlasujeme súťaž prostredníctvom videa.  

       Video nájdete na tomto linku - https://bit.ly/32DcEMn. Na spodnej lište videa máte možnosť otvoriť si video na celú obrazovku. Ak by ste si video chceli uložiť, vpravo hore máte možnosť stiahnuť.  

       Základné parametre súťaže sú rovnaké ako minulý rok, no vzhľadom na situáciu, máme dve novinky.

       Keďže nevieme, aká bude situácia v marci 2021, kedy je plánované finále súťaže, nie je stanovaný presný termín finále. V prípade nepriaznivej epidemiologickej situácie v marci je možné, že finále prebehne online. Samozrejme, o všetkom vás budeme informovať v dostatočnom predstihu.

       S tým súvisí aj druhá novinka, súčasťou projektovej dokumentácie musí byť aj video, ktoré zachytáva priebeh prác na projekte. Nemalo by mať viac ako 5 minút a pošlete ho spolu s elektronickou verziou dokumentácie najneskôr 1.3.2021. Toto video, v prípade online finále, uľahčí komisii lepšie navnímať projekt, no komisia ho bude brať do úvahy aj v prípade prezenčného finále v Košiciach.

       2-3 členné tímy, prosím, nahlásiť najneskôr do 30.11.2020 na emailovú adresu* vancova_petra@vseholding.sk * Za školu sa môžu prihlásiť maximálne dva tímy.

       Plagát so všetkými dôležitými informáciami si môžete prezrieť na tomto mieste. 

       Ďakujeme a tešíme sa na Vás!

       Miroslava Strachanová 

       špecialista - zamestnávateľská značka

       Východoslovenská energetika Holding a.s., Košice

        

     • Zenit v elektronike / školské kolo
      • Zenit v elektronike / školské kolo

      •     Dnes (t.j.12.11.2020) sa uskutočnilo školské kolo Zenit v elektronike dištančnou formou. Žiaci vypracovali teoretický test a potom navrhovali plošný spoj podľa zadanej schémy pomocou programu Eagle.

            V kategórii A (3. a 4.ročník) sa zúčastnili 4 žiaci a v kategórii B (1. a 2.ročník) 1 žiak.Výsledky sú nasledovné:

       Kategória A

       1. miesto:   Martin Petrík,     IV.CP

       2. miesto:   Ondrej Vagasky, IV.CP

       3. miesto:   Peter Sokol,       III.BP

       Kategória B

       1. miesto: Matej Majoroš,     I.EP

       Chlapcom srdečne blahoželáme a držíme im palce na krajskom kole, ktoré takisto prebehne dištančnou formou.

       Ing. Gabriel Staško 

     • ZRPŠ
      • ZRPŠ

      • Vážení rodičia,

       SOŠ technická Vás pozýva na rodičovské združenie, ktoré sa uskutoční dištančnou formou:

       pracovisko Partizánska 1 - dňa 10.11.2020

       15:30 - zasadnutie Rady rodičov (tr. dôverníci 1. - 4. ročníka) - dištančne cez Edupage - chat/čet.

       16:00 - triedne schôdze ZRPŠ - dištančne - o spôsobe online komunikácie na triednej schôdzi ZRPŠ Vás oboznámi triedny učiteľ prostredníctvom Edupage.

       pracovisko Kapušianska 6 - dňa 11.11.2020

       15:00 - zasadnutie Rady rodičov (tr. dôverníci 1. - 4. ročníka) dištančne cez Edupage - chat/čet.

       15:30 - triedne schôdze ZRPŠ - dištančne - o spôsobe online komunikácie na triednej schôdzi ZRPŠ Vás oboznámi triedny učiteľ prostredníctvom Edupage.

        

       Veríme, že účasť bude hojná, tešíme sa na Vás!

        

     • # Európsky deň jazykov (European Day of Languages)
      • # Európsky deň jazykov (European Day of Languages)

      •    Každoročne si 26. septembra členské štáty Európskej únie pripomínajú Európsky deň jazykov (EDL). Tento rok tomu tak bolo už po 19-ty krát. Na našej škole sme si tento deň pripomenuli v rámci hodín anglického jazyka prostredníctvom rôznych aktivít zameraných na cudzie jazyky, ale rozprávali sme sa aj o dôležitosti učiť sa cudzie jazyky v súlade so starým známym – „Koľko rečí vieš, toľkokrát si človekom“. Vzhľadom k tomu, že tento deň pripadol tento rok na víkend, aktivity a oslavy sa presunuli na obdobie 7. – 9. októbra. Do aktivít EDL 2020 sa na našej škole 7. – 8.10. zapojili študenti z tried I.BP, II.AP, III.AP, IV.BP, v celkovom počte takmer 50 študentov. Určite to pre nich bolo spestrenie hodín anglického jazyka, ale nepochybne si z realizovaných aktivít nejaké nové informácie odniesli, a pri čítaní cudzojazyčného textu si pripomenuli aj ďalšie cudzie jazyky, ktoré sa učili na základnej škole. Európsky deň jazykov si určite pripomenieme aj v budúcom školskom roku, keď bude jeho okrúhle výročie, snáď vo väčšom počte a väčším počtom aktivít (aj online).

       Mgr. Marcela Harmanová

     • ErasmusDays
      • ErasmusDays

      • Milí kolegovia a študenti!

       V dňoch 15. a 16. októbra 2020 sa malo aj na našej škole uskutočniť podujatie ErasmusDays. V priebehu vyučovania v rámci hodín anglického jazyka mali prebiehať workshopy a diskusie o realizovaných a plánovaných projektoch Erasmus+ s koordinátorkami projektov Mgr. Monikou Bongovou a Mgr. Marcelou Harmanovou. Prezentácie a diskusie mali byť následne spojené s prezeraním nástenných novín v budove školy a kvízom. V dôsledku vzniknutej situácie spojenej s novými opatreniami na zabránenie šírenia koronavírusu sme nútení presunúť toto podujatie na neurčito. O termíne konania eventu  ErasmusDays na našej škole, jeho organizácii a priebehu, vás budeme včas informovať.

     • 43.ročník ŠK SOČ
      • 43.ročník ŠK SOČ

      • V tomto školskom roku sa uskutoční 43. ročník SOČ. Všetky informácie týkajúce sa stredoškolskej odbornej činnosti nájdete na hlavnej stránke v záložke Škola / Súťaže / Stredoškolská odborná činnosť, alebo ich získate kliknutím na odkaz nižšie.

     • Dielňa starých remesiel
      • Dielňa starých remesiel

      •      V stredu 30. 09. 2020 sa na našej škole na pracovisku Kapušianska uskutočnila milá slávnosť – otvorenie Dielne starých remesiel.

              Slávnostného otvorenia Dielne sa zúčastnili zástupcovia spotrebného družstva  COOP Jednota Michalovce, Zemplínskeho osvetového strediska Michalovce, vedenie našej školy, kolegovia učitelia a majstri odborného výcviku, vybraní žiaci a pozvaní hostia.

             Členky folklórnej skupiny Bežovčanky svojím spevom, hrou na husliach, ale i hovoreným slovom nám priblížili každodenný život našich starých a prastarých rodičov  na gazdovstve počas celého roka, ich ťažkú prácu, ale aj ich remeselné zručnosti a radosti.

              Projekt vznikol na základe výzvy Nadácie Coop Jednota Slovensko v rámci Programu podpory lokálnych komunít, cieľom ktorého je najmä (..... viac) 

       Ing. Jaroslava Kizivatová, foto Michal Oros

     • Úspechy nášho žiaka v MMA
      • Úspechy nášho žiaka v MMA

      • V nedeľu 4.10.2020 o 17:00 hod. bude v rádiu Regina v relácii "Na vlastné nohy" odvysielaný rozhovor so žiakom III.DP triedy, Dominikom Chrapekom. Dominik je členom MMA Teamu Slovakia Michalovce, vo svojej kategórii je vicemajster sveta a na Majstrovstvách Európy  juniorov získal bronzovú medailu. 

       Dominikovi srdečne blahoželáme! 

         https://regina.rtvs.sk/  

     • Otvorenie školského roka 2020/2021
      • Otvorenie školského roka 2020/2021

      • Otvorenie školského roka 2020/2021 bude prebiehať vo vnútorných priestoroch školy na jednotlivých pracoviskách pod vedením triednych učiteľov dňa 2. septembra 2020 do 8.30 nasledovne:

       Žiaci 4. ročníka: 08:00 - 08:10
       Žiaci 3. ročníka: 08:10 - 08:20
       Žiaci 2. ročníka: 08:20 - 08:30
       Žiaci 1. ročníka: 08:30 - 08:40 (viď pracovisko nižšie).


       Každý žiak preto musí mať rúško.

       Každý žiak prinesie so sebou dotazník a vyhlásenie (priloha4.docx) podpísané zákonným zástupcom žiaka alebo plnoletým žiakom.

       Žiaci nastupujúci do 1. ročníka sa hlásia na jednotlivých pracoviskách nasledovne:

       Pracovisko Partizánska:
       Odbor 2561 M informačné a sieťové technológie
       Odbor 2675 M elektrotechnika
       Odbor 2679 K mechanik - mechatronik
       Odbor 2682 K mechanik počítačových sietí
       Odbor 3760 M prevádzka a ekonomika dopravy

       Pracovisko Kapušianska:
       Odbor 2411 K mechanik nastavovač
       Odbor 3341 K operátor drevárskej a nábytkárskej výroby
       Odbor 3658 K mechanik stavebnoinštalačných zariadení
       Odbor 2487 H autoopravár

     • Technická myšlienka roka 2020
      • Technická myšlienka roka 2020

      •   Celoslovenská súťaž Technická Myšlienka Roka (TMR) je pre študentov stredných škôl, so zámerom spopularizovať vysokoškolské štúdium. Organizátorom je Žilinská univerzita.

          V ročníku TMR 2020 sme mali prihláseného žiaka Richarda Harmana (IV.BP) s projektom Inteligentné zrkadlo. Vyzeralo to, že sa súťaž vôbec neuskutoční kvôli koronavírusu, no nakoniec usporiadatelia zrealizovali finálové kolo 11.mája 2020 dištančným spôsobom – on line. Študenti mohli zaslať video. No byť dostupný on-line bolo pre študenta výhodou, keďže mohol po svojej prezentácii zodpovedať otázky členov komisie a ostatných súťažiacich. Richard súťažil online a získal vo veľmi silnej konkurencii krásne 2.miesto a s ním hodnotné ceny.

       Richardovi srdečne blahoželáme a na ďalšej ceste mu prajeme veľa úspechov!

       Ing. Nataša Masnicová, učiteľka odborných predmetov

     • Nasleduj Alberta - Viliam Jakubec
      • Nasleduj Alberta - Viliam Jakubec

      •    Odborný mesačník ATP Journal prináša už od roku 1994 aktuálne, detailné a presné informácie z oblasti priemyselnej automatizácie a podnikových informačných systémov. Venuje sa aj nadaným, talentovaným mladým odborníkom. V čísle 4/2020 vyšiel rozhovor so študentom našej školy, Viliamom Jakubcom, ktorý je nielen výborný žiak, ale aj mladý, talentovaný technik, ktorý dosahoval úspechy na rôznych súťažiach.

          Viac si prečítajte na tomto mieste.

     • NEZATVÁRAJME OČI PRED NÁSILÍM
      • NEZATVÁRAJME OČI PRED NÁSILÍM

      •    

          V dobe, kedy z dôvodu šírenia COVID-19  ostali na dlhú dobu v domácnostiach deti a ich rodičia bez možnosti iných sociálnych kontaktov, rastie počet telefonátov na linky pomoci. Nárast telefonátov na linky pomoci je za posledné obdobie o 10 % vyšší.

          Je preto dôležité nezatvárať pred násilím oči. O násilí treba hovoriť. Podstatné je, aby dieťa či akákoľvek iná obeť rozhodnutá konečne prehovoriť, dostala aj adekvátnu pomoc. Štatistiky hovoria, že až 7. osoba, ktorej sa dieťa zdôverí, jej aj reálne pomôže.

          Kontakty sú síce všetkým prístupné na rôznych stránkach, je však dôležité ich pravidelne dávať ľuďom na oči, nech v nich rastie odhodlanie konečne požiadať o pomoc pre seba, blízkych či iných ľudí, ktorí zažívajú nejakú formu násilia. 

       Pozrite si:

        

     • COVID - 19
      • COVID - 19

      • Milí žiaci i kolegovia!

          Koronavírus miluje stres! Stres a panika, ktorú teraz mnohí zažívajú pre opatrenia súvisiace s koronavírusom, totiž oslabujú imunitu. Nebezpečné je aj nonstop sledovanie najnovších správ. “Môže to viesť až k emočnému kolapsu,” V súvislosti s ohrozením života a zdravia vždy prichádza najviac emócií, žiaľ tých negatívnych  - pocity neistoty, obavy, až úzkosti, imobilizujúci a ochromujúci strach. A ak stúpajú emócie takmer vždy klesá racio, teda laicky povedané, kde je veľa pocitov, je málo rozumu. Do  toho sa nám ponúka množstvo jednak informácií, ale taktiež i dezinformácií. Celkom prirodzene sa človek cíti zmätený. Preto je v týchto dňoch veľmi dôležité, aby sa ľudia sústredili na to, čo pomáha chrániť duševné zdravie a čo posilňuje schopnosť zvládať stres. Pretože koronavírus miluje stres.

          Súčasná situácia prináša výzvy, na ktoré nie sme zvyknutí a ani dostatočne pripravení. Cítite sa zmätene, smutnejší, nervóznejší či úzkostliví? Pomôcť môže rozhovor s ľuďmi, ktorým dôverujete (rodina, priatelia...). Spomínate si ešte na relax či veci, ktoré ste nemohli robiť kvôli nabitému pracovnému času? Nuž, teraz je priestor sa k nim vrátiť a zdokonaliť ich! No nezabúdajme na pracovné návyky či stúdium. Vzhľadom na to, že vzdelávanie prebieha teraz dištančnou formou, ktorú sme si predtým nemali možnosť nacvičiť, netreba popri školských povinnostiach zabúdať aj na psychohygienu. Keďže sa s Vami nemôžem stretnúť osobne, ponúkam možnosť konzultácie online formou. Takúto konzultáciu môžete, ako vždy, využiť jednak v prípade, ak Vás trápia školské záležitosti, ale aj vtedy ak prežívate obavy, stres či úzkosť zo súčasnej situácie. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom mailu annamatovicova@gmail.com a následne si vieme dohodnúť čas aj spôsob konzultácie. 

          Viac o mojej práci nájdete na našej webovej stránke na tomto mieste. Želám Vám všetkým pohodové dni v plnom zdraví. Vaša školská psychologička,

       PhDr. Anna Matovičová

     • SMART HOME / súťaž VSD
      • SMART HOME / súťaž VSD

      • V areáli TU Košice v budove TECHNOCOMU sa konal 13. ročník súťaže VSD Košice. Nahlásených do súťaže bolo 12 tímov zo 6 stredných odborných škôl z východoslovenského regiónu. Pre 13. ročník súťaže,  spoločnosť VSD vyhlásila tímovú súťaž na tému SMART HOME.

       Našu školu reprezentovali tri tímy. Tím TESLOVCI – Richard Harman, Viliam Jakubec a Michal Romančák sa umiestnil na 2. mieste, na 5. mieste  skončil tím ENERGETIC FANS – Martin Lukačin, Martin Petričko a Ľubomír Palaj. Súťažil ešte aj tím MLANATECH – Samuel Dubík, Patrik Ďurčák a Štefan Priščák. Súťažilo sa o hodnotné ceny. Každý člen tímu dostal cenu. Členovia tímu TESLOVCI sa potešili kamere GoPRO hero7, každý člen tímu ENERGETIC FANS dostal Bluetooth reproduktor.                                                      

       So žiakmi na súťaži boli aj ich konzultanti Ing. Mária Irchová, Ing. Štefan Pešta a Ing. Miron Štefanič. Pre účastníkov súťaže bolo  počas prestávok pripravené občerstvenie aj obed.

       Ing. Miron Štefanič

  • Kontakty

   • Stredná odborná škola technická, Partizánska 1, Michalovce
   • +421 56 6441459
   • +421 56 6441459 - pracovisko Partizánska 1 +421 56 6424772 - pracovisko Kapušianska 6
   • Partizánska 1, 071 92 Michalovce Slovakia
   • Ing. Jaroslav Kapitan, riaditeľ školy
   • IČO: 42096651
   • DIČ: 2022434337
   • Tel/Fax: +421 56 6432812
   • Štátna pokladnica
   • SK03 8180 0000 0070 0030 3011
   • Zriaďovacia listina KSK č. 1712/2008-RU17/27651 a Dodatok č. 1 č.j.: 1712/2008-RU17/36292
  • Prihlásenie