• Novinky

     • ErasmusDays
      • ErasmusDays

      • Milí kolegovia a študenti!

       V dňoch 15. a 16. októbra 2020 sa malo aj na našej škole uskutočniť podujatie ErasmusDays. V priebehu vyučovania v rámci hodín anglického jazyka mali prebiehať workshopy a diskusie o realizovaných a plánovaných projektoch Erasmus+ s koordinátorkami projektov Mgr. Monikou Bongovou a Mgr. Marcelou Harmanovou. Prezentácie a diskusie mali byť následne spojené s prezeraním nástenných novín v budove školy a kvízom. V dôsledku vzniknutej situácie spojenej s novými opatreniami na zabránenie šírenia koronavírusu sme nútení presunúť toto podujatie na neurčito. O termíne konania eventu  ErasmusDays na našej škole, jeho organizácii a priebehu, vás budeme včas informovať.

     • 43.ročník ŠK SOČ
      • 43.ročník ŠK SOČ

      • V tomto školskom roku sa uskutoční 43. ročník SOČ. Všetky informácie týkajúce sa stredoškolskej odbornej činnosti nájdete na hlavnej stránke v záložke Škola / Súťaže / Stredoškolská odborná činnosť, alebo ich získate kliknutím na odkaz nižšie.

     • Dielňa starých remesiel
      • Dielňa starých remesiel

      •      V stredu 30. 09. 2020 sa na našej škole na pracovisku Kapušianska uskutočnila milá slávnosť – otvorenie Dielne starých remesiel.

              Slávnostného otvorenia Dielne sa zúčastnili zástupcovia spotrebného družstva  COOP Jednota Michalovce, Zemplínskeho osvetového strediska Michalovce, vedenie našej školy, kolegovia učitelia a majstri odborného výcviku, vybraní žiaci a pozvaní hostia.

             Členky folklórnej skupiny Bežovčanky svojím spevom, hrou na husliach, ale i hovoreným slovom nám priblížili každodenný život našich starých a prastarých rodičov  na gazdovstve počas celého roka, ich ťažkú prácu, ale aj ich remeselné zručnosti a radosti.

              Projekt vznikol na základe výzvy Nadácie Coop Jednota Slovensko v rámci Programu podpory lokálnych komunít, cieľom ktorého je najmä (..... viac) 

       Ing. Jaroslava Kizivatová, foto Michal Oros

     • Úspechy nášho žiaka v MMA
      • Úspechy nášho žiaka v MMA

      • V nedeľu 4.10.2020 o 17:00 hod. bude v rádiu Regina v relácii "Na vlastné nohy" odvysielaný rozhovor so žiakom III.DP triedy, Dominikom Chrapekom. Dominik je členom MMA Teamu Slovakia Michalovce, vo svojej kategórii je vicemajster sveta a na Majstrovstvách Európy  juniorov získal bronzovú medailu. 

       Dominikovi srdečne blahoželáme! 

         https://regina.rtvs.sk/  

     • Otvorenie školského roka 2020/2021
      • Otvorenie školského roka 2020/2021

      • Otvorenie školského roka 2020/2021 bude prebiehať vo vnútorných priestoroch školy na jednotlivých pracoviskách pod vedením triednych učiteľov dňa 2. septembra 2020 do 8.30 nasledovne:

       Žiaci 4. ročníka: 08:00 - 08:10
       Žiaci 3. ročníka: 08:10 - 08:20
       Žiaci 2. ročníka: 08:20 - 08:30
       Žiaci 1. ročníka: 08:30 - 08:40 (viď pracovisko nižšie).


       Každý žiak preto musí mať rúško.

       Každý žiak prinesie so sebou dotazník a vyhlásenie (priloha4.docx) podpísané zákonným zástupcom žiaka alebo plnoletým žiakom.

       Žiaci nastupujúci do 1. ročníka sa hlásia na jednotlivých pracoviskách nasledovne:

       Pracovisko Partizánska:
       Odbor 2561 M informačné a sieťové technológie
       Odbor 2675 M elektrotechnika
       Odbor 2679 K mechanik - mechatronik
       Odbor 2682 K mechanik počítačových sietí
       Odbor 3760 M prevádzka a ekonomika dopravy

       Pracovisko Kapušianska:
       Odbor 2411 K mechanik nastavovač
       Odbor 3341 K operátor drevárskej a nábytkárskej výroby
       Odbor 3658 K mechanik stavebnoinštalačných zariadení
       Odbor 2487 H autoopravár

     • Technická myšlienka roka 2020
      • Technická myšlienka roka 2020

      •   Celoslovenská súťaž Technická Myšlienka Roka (TMR) je pre študentov stredných škôl, so zámerom spopularizovať vysokoškolské štúdium. Organizátorom je Žilinská univerzita.

          V ročníku TMR 2020 sme mali prihláseného žiaka Richarda Harmana (IV.BP) s projektom Inteligentné zrkadlo. Vyzeralo to, že sa súťaž vôbec neuskutoční kvôli koronavírusu, no nakoniec usporiadatelia zrealizovali finálové kolo 11.mája 2020 dištančným spôsobom – on line. Študenti mohli zaslať video. No byť dostupný on-line bolo pre študenta výhodou, keďže mohol po svojej prezentácii zodpovedať otázky členov komisie a ostatných súťažiacich. Richard súťažil online a získal vo veľmi silnej konkurencii krásne 2.miesto a s ním hodnotné ceny.

       Richardovi srdečne blahoželáme a na ďalšej ceste mu prajeme veľa úspechov!

       Ing. Nataša Masnicová, učiteľka odborných predmetov

     • Nasleduj Alberta - Viliam Jakubec
      • Nasleduj Alberta - Viliam Jakubec

      •    Odborný mesačník ATP Journal prináša už od roku 1994 aktuálne, detailné a presné informácie z oblasti priemyselnej automatizácie a podnikových informačných systémov. Venuje sa aj nadaným, talentovaným mladým odborníkom. V čísle 4/2020 vyšiel rozhovor so študentom našej školy, Viliamom Jakubcom, ktorý je nielen výborný žiak, ale aj mladý, talentovaný technik, ktorý dosahoval úspechy na rôznych súťažiach.

          Viac si prečítajte na tomto mieste.

     • NEZATVÁRAJME OČI PRED NÁSILÍM
      • NEZATVÁRAJME OČI PRED NÁSILÍM

      •    

          V dobe, kedy z dôvodu šírenia COVID-19  ostali na dlhú dobu v domácnostiach deti a ich rodičia bez možnosti iných sociálnych kontaktov, rastie počet telefonátov na linky pomoci. Nárast telefonátov na linky pomoci je za posledné obdobie o 10 % vyšší.

          Je preto dôležité nezatvárať pred násilím oči. O násilí treba hovoriť. Podstatné je, aby dieťa či akákoľvek iná obeť rozhodnutá konečne prehovoriť, dostala aj adekvátnu pomoc. Štatistiky hovoria, že až 7. osoba, ktorej sa dieťa zdôverí, jej aj reálne pomôže.

          Kontakty sú síce všetkým prístupné na rôznych stránkach, je však dôležité ich pravidelne dávať ľuďom na oči, nech v nich rastie odhodlanie konečne požiadať o pomoc pre seba, blízkych či iných ľudí, ktorí zažívajú nejakú formu násilia. 

       Pozrite si:

        

     • COVID - 19
      • COVID - 19

      • Milí žiaci i kolegovia!

          Koronavírus miluje stres! Stres a panika, ktorú teraz mnohí zažívajú pre opatrenia súvisiace s koronavírusom, totiž oslabujú imunitu. Nebezpečné je aj nonstop sledovanie najnovších správ. “Môže to viesť až k emočnému kolapsu,” V súvislosti s ohrozením života a zdravia vždy prichádza najviac emócií, žiaľ tých negatívnych  - pocity neistoty, obavy, až úzkosti, imobilizujúci a ochromujúci strach. A ak stúpajú emócie takmer vždy klesá racio, teda laicky povedané, kde je veľa pocitov, je málo rozumu. Do  toho sa nám ponúka množstvo jednak informácií, ale taktiež i dezinformácií. Celkom prirodzene sa človek cíti zmätený. Preto je v týchto dňoch veľmi dôležité, aby sa ľudia sústredili na to, čo pomáha chrániť duševné zdravie a čo posilňuje schopnosť zvládať stres. Pretože koronavírus miluje stres.

          Súčasná situácia prináša výzvy, na ktoré nie sme zvyknutí a ani dostatočne pripravení. Cítite sa zmätene, smutnejší, nervóznejší či úzkostliví? Pomôcť môže rozhovor s ľuďmi, ktorým dôverujete (rodina, priatelia...). Spomínate si ešte na relax či veci, ktoré ste nemohli robiť kvôli nabitému pracovnému času? Nuž, teraz je priestor sa k nim vrátiť a zdokonaliť ich! No nezabúdajme na pracovné návyky či stúdium. Vzhľadom na to, že vzdelávanie prebieha teraz dištančnou formou, ktorú sme si predtým nemali možnosť nacvičiť, netreba popri školských povinnostiach zabúdať aj na psychohygienu. Keďže sa s Vami nemôžem stretnúť osobne, ponúkam možnosť konzultácie online formou. Takúto konzultáciu môžete, ako vždy, využiť jednak v prípade, ak Vás trápia školské záležitosti, ale aj vtedy ak prežívate obavy, stres či úzkosť zo súčasnej situácie. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom mailu annamatovicova@gmail.com a následne si vieme dohodnúť čas aj spôsob konzultácie. 

          Viac o mojej práci nájdete na našej webovej stránke na tomto mieste. Želám Vám všetkým pohodové dni v plnom zdraví. Vaša školská psychologička,

       PhDr. Anna Matovičová

     • SMART HOME / súťaž VSD
      • SMART HOME / súťaž VSD

      • V areáli TU Košice v budove TECHNOCOMU sa konal 13. ročník súťaže VSD Košice. Nahlásených do súťaže bolo 12 tímov zo 6 stredných odborných škôl z východoslovenského regiónu. Pre 13. ročník súťaže,  spoločnosť VSD vyhlásila tímovú súťaž na tému SMART HOME.

       Našu školu reprezentovali tri tímy. Tím TESLOVCI – Richard Harman, Viliam Jakubec a Michal Romančák sa umiestnil na 2. mieste, na 5. mieste  skončil tím ENERGETIC FANS – Martin Lukačin, Martin Petričko a Ľubomír Palaj. Súťažil ešte aj tím MLANATECH – Samuel Dubík, Patrik Ďurčák a Štefan Priščák. Súťažilo sa o hodnotné ceny. Každý člen tímu dostal cenu. Členovia tímu TESLOVCI sa potešili kamere GoPRO hero7, každý člen tímu ENERGETIC FANS dostal Bluetooth reproduktor.                                                      

       So žiakmi na súťaži boli aj ich konzultanti Ing. Mária Irchová, Ing. Štefan Pešta a Ing. Miron Štefanič. Pre účastníkov súťaže bolo  počas prestávok pripravené občerstvenie aj obed.

       Ing. Miron Štefanič

     • Futsalový turnaj
      • Futsalový turnaj

      • Od decembra 2019 do februára 2020 sa konal futsalový turnaj žiakov na pracovisku Kapušianska.

       Už prvé vyradzovacie kolá ukázali, že hráčska úroveň tohto ročníka bola na vyššej úrovni ako v minulom roku. Nadšenie a snaha po víťazstve sa niesli celým turnajom.

       Výsledok turnaja : 1. miesto   I.AK

                                     2. miesto  IV.AK

                                     3. miesto  II.AK

       Najlepším strelcom turnaja sa stal Denis Hromý z I.AK.

       Víťazom srdečne blahoželáme!

       PaedDr.Stanislav Šašala, kabinet TEV

     • Jack & Joe
      • Jack & Joe

      • Divadelné predstavenie v angličtine

           Dnes, t.j. 27.2.2020, sa 60 študentov našej školy zúčastnilo divadelného predstavenia prevažne v anglickom jazyku Jack & Joe v podaní Divadelného centra z Martina. Divadelná inscenácia bola o dvojičkách, z ktorých jeden sa dostal do život ohrozujúcej situácie a kým ten druhý pozháňal pomoc, zažil rôzne, pre diváka vtipné, situácie. Komédia sa samozrejme skončila „happy endom“.

          Študenti mali možnosť zistiť, koľko toho z angličtiny vedia či nevedia, koľko sú schopní porozumieť hovorenému textu, ale počas divadelnej hry sa aj naučiť viac či menej nezvyčajné slovné spojenia, tzv. kolokácie. Sme radi, že Divadelné centrum pripravuje každoročne pre žiakov nové predstavenie. Už dnes sa tešíme na to budúcoročné a za tohtoročné im ďakujeme.

       M.Harmanová

     • Školské kolo SOČ
      • Školské kolo SOČ

      •     Dňa 25. februára 2020 sa uskutočnil na SOŠT Partizánska 1 Michalovce 42. ročník školského kola prehliadky prác Stredoškolskej odbornej činnosti. Súťaž otvoril riaditeľ školy Ing. Jaroslav Kapitan za účasti zástupcu zriaďovateľa Ing. Petra Kutrucza vedúceho oddelenia pre rozvoj školstva. Škola je prepojená s praxou, preto v školských hodnotiacich komisiách prijali účasť aj zamestnanci firmy BSH Drives and Pumps Michalovce, Lekos Sobrance a FEI TU Košice.

       Súťažilo sa v siedmich súťažných skupinách a súťaže  sa zúčastnilo 69 žiakov so 74 prácami. Okrem ocenených na prvých troch miestach (priložená výsledková listina ŠK SOČ) bolo udelené aj jedno zvláštne ocenenie:

       • v súťažnej komisii Zosilňovače, zdroje, meniče napätia a učebné pomôcky

       za originalitu a rozsah práce:

        

       SOKOL  Peter II.BP – Symetrický napájací zdroj

        

       Na obvodnom kole dňa 23. marca 2020 bude našu školu reprezentovať 11 žiakov s 11 prácami v 6 súťažných odboroch (priložená listina postupujúcich prác na OK SOČ).

       Na tomto mieste si môžete pozrieť video zo školského kola SOČ na našej škole.  

       Na ďalších kolách SOČ našim študentom držíme palce!

       Ing. Mária Irchová, garant SOČ na SOŠ technicej v Michalovciach

       p.Michal Orosz, fotodokumentácia a video

     • KPA
      • KPA

      • V dňoch od 17.2.2020 do 21.2.2020 sa uskutočnil KURZ POHYBOVÝCH AKTIVÍT - ZIMNÝ pre žiakov 1 ročníka v lyžiarskom stredisku SKI DRIENICA.

       21.2.2020 si žiaci svoje lyžiarske schopnosti overili v slalome, s výsledkom:

       1.miesto: Samuel PAPCUN I.BP

       2.miesto: Šimon NAŠČÁK I.BK

       3.miesto: Artur VIKTOROVYČ MIOVKANYCH I.BP

       Srdečne blahoželáme.

       Inštruktormi lyžovania boli:

       Mgr.S.Onderko,Ing.Ľ.Hrustičová,Ing.J.Vašková,Ing.J.Pirkovský,Ing.I.Pirčák.

       Pedagogický dozor vykonávali: PaedDr.S.Šašala, Ing.O.Heveryová, Mgr.J.Galanová, Ing.A.Pauliková, Ing.Š.Pešta, Mgr.E.Országhová, Mgr.P.Barančík

       Za ich prácu a skvelú atmosféru na KPA im veľmi pekne ďakujem.

       Vedúca KPA , PaedDr.J.Hamadejová

  • Kontakty

   • Stredná odborná škola technická, Partizánska 1, Michalovce
   • +421 56 6441459 - pracovisko Partizánska 1 +421 56 6441635 - pracovisko Kapušianska 6
   • Partizánska 1, 071 92 Michalovce Slovakia
   • Ing. Jaroslav Kapitan, riaditeľ školy
   • IČO: 42096651
   • DIČ: 2022434337
   • Fax: +421 56 6432812
   • Štátna pokladnica
   • SK03 8180 0000 0070 0030 3011
   • Zriaďovacia listina KSK č. 1712/2008-RU17/27651 a Dodatok č. 1 č.j.: 1712/2008-RU17/36292
  • Prihlásenie