Ciele projektu
Zriadiť nadnárodné CoVE:
vytvoriť centrá odbornej excelentnosti v regiónoch Košice (Slovensko), Attika (Grécko), Sofia (Bulharsko), Nikózia (Cyprus) a Klaipeda (Litva). Podporovať nadnárodnú spoluprácu a výmenu osvedčených postupov.
Presadzovať inovácie v odbornom vzdelávaní a príprave:
Uľahčiť spoluprácu medzi sektorom vzdelávania, trhom práce a ďalšími zainteresovanými stranami. Začleniť inovatívne technológie a postupy do odborného vzdelávania a prípravy.
Podporovať zelenú transformáciu a sociálnu inklúziu:
Rozvíjať zručnosti, ktoré prispievajú k zelenej transformácii. Podporovať sociálne začlenenie prostredníctvom odborného vzdelávania
Zlepšiť rozvoj zručností:
Ponúknuť cielené programy odbornej prípravy a online kurzy pre študentov a odborníkov v oblasti odborného vzdelávania a prípravy. Poskytovať príležitosti na zvyšovanie a prehlbovanie kvalifikácie na rôznych úrovniach Európskeho kvalifikačného rámca (4-7).
Implementovať rámec Quintuple Innovation Helix:
Podporovať partnerstvá medzi akademickou obcou, priemyslom, verejným sektorom, občianskou spoločnosťou a životným prostredím. Zosúladiť CoVE s regionálnymi stratégiami inteligentnej špecializácie zameranými na udržateľný rozvoj a inovácie.
Zvýšiť kapacitu pre medzinárodnú spoluprácu:
Vyvíjať nástroje a činnosti na budovanie kapacít partnerov pre medzinárodnú prácu. Vytvárať synergie s inými sieťami EÚ a etablovanými CoVE.
Zamerať sa na rôzne úrovne EQF:
4. úroveň EQF: Zvýšiť zamestnateľnosť pomocou cielených vzdelávacích programov.
5. úroveň EQF: Možnosti špecializácie v oblasti pokročilých technológií prostredníctvom mikrokreditov a hackathonov.
6. úroveň EQF: Možnosti zvyšovania kvalifikácie, intenzívne vzdelávacie programy a iniciatívy spolupráce.
7. úroveň EQF: podujatia zamerané na prezentáciu inovácií a rozvoj pokročilých inovačných zručností.