• # Európsky deň jazykov (European Day of Languages)

•    Každoročne si 26. septembra členské štáty Európskej únie pripomínajú Európsky deň jazykov (EDL). Tento rok tomu tak bolo už po 19-ty krát. Na našej škole sme si tento deň pripomenuli v rámci hodín anglického jazyka prostredníctvom rôznych aktivít zameraných na cudzie jazyky, ale rozprávali sme sa aj o dôležitosti učiť sa cudzie jazyky v súlade so starým známym – „Koľko rečí vieš, toľkokrát si človekom“. Vzhľadom k tomu, že tento deň pripadol tento rok na víkend, aktivity a oslavy sa presunuli na obdobie 7. – 9. októbra. Do aktivít EDL 2020 sa na našej škole 7. – 8.10. zapojili študenti z tried I.BP, II.AP, III.AP, IV.BP, v celkovom počte takmer 50 študentov. Určite to pre nich bolo spestrenie hodín anglického jazyka, ale nepochybne si z realizovaných aktivít nejaké nové informácie odniesli, a pri čítaní cudzojazyčného textu si pripomenuli aj ďalšie cudzie jazyky, ktoré sa učili na základnej škole. Európsky deň jazykov si určite pripomenieme aj v budúcom školskom roku, keď bude jeho okrúhle výročie, snáď vo väčšom počte a väčším počtom aktivít (aj online).

Mgr. Marcela Harmanová

• ErasmusDays

• Milí kolegovia a študenti!

V dňoch 15. a 16. októbra 2020 sa malo aj na našej škole uskutočniť podujatie ErasmusDays. V priebehu vyučovania v rámci hodín anglického jazyka mali prebiehať workshopy a diskusie o realizovaných a plánovaných projektoch Erasmus+ s koordinátorkami projektov Mgr. Monikou Bongovou a Mgr. Marcelou Harmanovou. Prezentácie a diskusie mali byť následne spojené s prezeraním nástenných novín v budove školy a kvízom. V dôsledku vzniknutej situácie spojenej s novými opatreniami na zabránenie šírenia koronavírusu sme nútení presunúť toto podujatie na neurčito. O termíne konania eventu  ErasmusDays na našej škole, jeho organizácii a priebehu, vás budeme včas informovať.

• 43.ročník ŠK SOČ

• V tomto školskom roku sa uskutoční 43. ročník SOČ. Všetky informácie týkajúce sa stredoškolskej odbornej činnosti nájdete na hlavnej stránke v záložke Škola / Súťaže / Stredoškolská odborná činnosť, alebo ich získate kliknutím na odkaz nižšie.

• Dielňa starých remesiel

•      V stredu 30. 09. 2020 sa na našej škole na pracovisku Kapušianska uskutočnila milá slávnosť – otvorenie Dielne starých remesiel.

Slávnostného otvorenia Dielne sa zúčastnili zástupcovia spotrebného družstva  COOP Jednota Michalovce, Zemplínskeho osvetového strediska Michalovce, vedenie našej školy, kolegovia učitelia a majstri odborného výcviku, vybraní žiaci a pozvaní hostia.

Členky folklórnej skupiny Bežovčanky svojím spevom, hrou na husliach, ale i hovoreným slovom nám priblížili každodenný život našich starých a prastarých rodičov  na gazdovstve počas celého roka, ich ťažkú prácu, ale aj ich remeselné zručnosti a radosti.

Projekt vznikol na základe výzvy Nadácie Coop Jednota Slovensko v rámci Programu podpory lokálnych komunít, cieľom ktorého je najmä (..... viac)

Ing. Jaroslava Kizivatová, foto Michal Oros

• Úspechy nášho žiaka v MMA

• V nedeľu 4.10.2020 o 17:00 hod. bude v rádiu Regina v relácii "Na vlastné nohy" odvysielaný rozhovor so žiakom III.DP triedy, Dominikom Chrapekom. Dominik je členom MMA Teamu Slovakia Michalovce, vo svojej kategórii je vicemajster sveta a na Majstrovstvách Európy  juniorov získal bronzovú medailu.

Dominikovi srdečne blahoželáme!