• Rozvojové projekty

Grafické systémy v SOŠ

Cieľ projektu

Hlavným cieľom projektu je vybaviť školu príslušným programovým a technickým vybavením pre potreby zabezpečenia výučby predmetu grafické systémy v elektrotechnike, strojárstve a stavebníctve a pripraviť učiteľov pre vzdelávanie žiakov v príslušnom programe.

Charakteristika projektu

Charakteristika projektu vychádza z charakteristiky predmetu grafické systémy, ktorého hlavnou úlohou je poskytnúť žiakom potrebné vedomosti a zručnosti v používaní grafických softwarových produktov a systémov v elektrotechnike, strojárstve a stavebníctve. Cieľom je naučiť žiakov využívať možnosti CAD systémov pri zhotovovaní výkresovej dokumentácie pri aplikovaní vedomostí v jednotlivých odboroch, zlepšiť priestorovú predstavivosť a precvičovať cit pre dizajn.

Podpora budovania Centier odborného vzdelávania a prípravy

Cieľ projektu

Hlavným cieľom projektu dobudovať laboratórium programovateľných automatov, ktoré bude využité pre vzdelávanie a odbornú prípravu žiakov školy, zamestnancov firmy BEL Slovakia Michalovce a i ostatné firmy v regióne.

Charakteristika projektu

Cieľom projektu je vybudovať ďalšie laboratórium, ktoré má slúžiť pre prípravu odborníkov v oblasti programovania, obsluhz a údaržby programovateľných logických automatov firmy SIEMENS. V súčasnosti sa tieto automaty nachádzajú vo firmách v regióne, kde riadia výrobnú prevádzku (BEL Slovakia Michalovce, YAZAKI Michalovce, UNOMEDICAL Michalovce, B/S/H Michalovce, KERKO Michalovce). Už v súčasnosti prebieha spolupráca pri príprave odborníkov pre tieto firmy. Vybudovaním laboratória programovateľných automatov sa zvýšia možnosti pre ďalši rozvoj spolupráce.